Untitled Document GAZOZ.FI -10% | KOODI PAKKOTOISTO
FITNESSTUKKU -15% USEISTA MERKEISTÄ | KOODI PAKKOTOISTO15

31.8 SM kisat tänä vuonna ja ilmoittautuminen kilpailuun on päättynyt. Liput kilpailuun voi ostaa täältä.

Bikini
Julia Rönkkö, Espoo
Adele Arvonen, Turku
Maria Laitinen, Rovaniemi
Irene Pallari, Keminmaa
Linda Sinkkilä, Kangasala
Camilla Kyyriäinen, Turku
Minna Koivusilta, Pori
Maria Kulo, Punkalaidun
Heli Marttila, Espoo
Katja Rantala, Vihti
Alice Lubitch, Helsinki

Figure
Kati Herranen, Turku
Vilja Varjoranta, Helsinki
Jaana Pajunoja, Nakkila
Minna Oinaala, Tampere
Juulia Kynäslahti, Turku
Agnieszka Jonczyk, Hämeenlinna
Noora Heilakka, Forssa
Mari Viitalähde, Oulu
Jenni Hulkko, Vantaa

Wellness fitness
Melina Suomela, Vantaa
Tiina Vartiainen, Vantaa
Anniina Tapanosilta, Tampere
Anna Ropponen, Mikkeli
Emma Järvelä, Espoo
 
Women’s Physique
Säde Laine, Masku
Suvi Heinonen, Riihimäki

Naiset kehonrakennus
Anne-Mari Kuusiluoma, Kyröskoski
Hanna Skyttä, Helsinki

Men`s Physique
Nuur Khalil, Järvenpää
Kemal Foric, Raisio
Tomi Rantala, Seinäjoki
Aleksi Kivistö, Helsinki
Tommi Salminen, Ähtäri
Roni Ovaska, Lappeenranta
Nuutti Kurola, Savonlinna
Antonio Qaraman, Helsinki
Ilkka Hulkko

Masters40
-80kg
Ossi Riekkinen, Vuorela
Erkki Martin, Kuusisto
Tuomo Ek, Lohja
Esa Pimiä, Vantaa

-90kg
Toni Perkkiö, Vantaa
Juho Lukula, Tampere
 
+90kg
Esa-Pekka Tuure, Vantaa
Petri Salonen, Turku
Marko Lampinen, Mikkeli
Mauno Taipalus, Lohja
Jarkko Mihailov, Vantaa
Tarmo Madisson
 
Masters50
Mikko Laukkanen, Espoo
Mika Lehtinen, Tampere
Marko Lampinen, Mikkeli
Jari Leino, Kruunupyy
Kimmo Ahmaoja, Lohja
Teemu Koskinen, Kouvola
Tommi Heinonen, Riihimäki

Men’s Classic Physique -179cm
Joonas Juvonen, Vantaa
Daniel Kantanen, Espoo
Rauli Kuivasniemi, Tampere
Henri Hillgren, Raisio
Jesse Kinnunen, Kuusankoski
Antti Seppänen, Liminka
David Cano Onofrei, Helsinki
Janne Leppänen, Jyväskylä
Pekka Leskelä, Vantaa
Mikko Marttinen, Koria
Vili Volotinen, Jyväskylä
Fada Nawrozi, Jakobstad
Mikko Timonen, Jyväskylä

Men’s Classic Physique 179cm ja yli
Tommi Nevalainen, Kuorevaara
Janne Kailaniemi, Lahti
Jani Sinisalo, Kaarina
Jani Hukkanen, Riihimäki
Ayrton Kalek, Porvoo
Teemu Haverinen, Oulu
Robert Rindell, Turku
Dara Sekhon, Vantaa
Jimi Pukkila, Helsinki
Juho Kuusisto, Loimaa
Elmer Stucki, Tampere
Sami Sairio, Riihimäki
Juha Keto, Espoo
Juha Ketola, Helsinki
 
Kehonrakennus miehet yleinen:
-70kg
Jari Leino, Kruunupyy
August Savolainen, Kuopio
 
-80kg
Ossi Riekkinen, Vuorela
Henri Kitkala, Oulu
Ville Lähdesmäki, Seinäjoki
Erkki Martin, Kuusisto
Nuutti Peltoniemi, Ähtäri
Oskari Puhakka, Kärkölä
Mikko Laukkanen, Espoo
Mika Lehtinen, Tampere
Toni Luhtala, Vaasa
Juho Herranen, Oulu
Tuomo Ek, Lohja
Petri Karppinen, Lappeenranta
Kimmo Ahmaoja, Lohja
Esa Pimiä, Vantaa

-90kg
Jere Jussila, Ii
Nico Korpi, Nurmo
Atte Väisänen, Tampere
Markus Sinisalo, Merimasku
Toni Perkkiö, Vantaa
Alan Rasid Faraj, Oulu
Juho Lukula, Tampere
Henry Lehtola, Kajaani
Benjamin Isberg, Kaarina
Jere Huusko, Kiiminki
Lucas Otto-Sprunck, Helsinki
Tommi Heinonen, Riihimäki
Nico Ruohonen

+90kg
Pekka Mykrä, Tampere
Kari Toivonen, Kotka
Esa-Pekka Tuure, Vantaa
Tuomo Korhonen, Järvenpää
Aaro-Elias Seppo, Helsinki
Marko Lampinen, Mikkeli
Aku Huotinen, Helsinki
Mauno Taipalus, Lohja
Aleksi Hirvonen, Joensuu
Yaseen Fathi, Espoo
Nico Peltola, Espoo
Jarkko Mihailov, Vantaa
Tarmo Madisson

Edellinen artikkeliUUSI AUTO SAMAT KUJEET | AYRTON KALEK
Seuraava artikkeliKISAT LÄHESTYY 2 WEEKS OUT! #KULTAJAHTI 2.0 // Pekka Mykrä