- Liittynyt
- 19.9.2014
- ViestejÀ
- 342
Osakemarkkina on ainakin tekemÀssÀ tÀnÀÀn suurinta nousupÀivÀÀ koskaan, ilmeisesti talouspaketit, fedin toimet ja toiveet kokoontumis/aukiolorajoitteiden tilapÀisestÀ luonteesta antavat luottamusta taloudelle. Hieman ylimitoitelta nousulta kieltÀmÀttÀ tÀssÀ kohden tuntuu.
Voisi veikata ettÀ huomenna on jo laskupÀivÀ, tai sitten markkinat kÀsitteenÀ muuttuvat kun money pressistÀ tulee "kaikki tulot".
Jos pitÀisi veikata niin tullaan hetki snadisti ylös/sivusuuntaan ja sit taas alas reaalitalouden alkaessa sit oikeasti yskiÀ (nyt toki tulee tappiota mut on vÀhÀn pause-mode) Tuomas Malisen linjoilla
En oo ite paljon kultamiehiÀ ollut, mut kai siinÀ kullan safe haven -asemassa joku idea erityisesti nyt kun money supply paisuu?
Over the last 20 years, stocks have woefully underperformed bonds and gold
Hereâs a sobering reminder that stocks donât always provide superior long-term returns.