- Liittynyt
- 16.4.2002
- ViestejÀ
- 99 414
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
HyvÀ teoria. VenÀjÀn lÀsnÀolo vielÀ lienee jotenkuten siedettiin mutta vastaava temppu Kiinalta ylitti sietokyvyn varsinkin kun Venezuela maana on jo tÀysin romahtanut ja kartellien, ihmiskauppiaiden ym. rikollisjÀrjestöjen hallussa korruptoituneen hallinnon ja sen asevoimien tukemana.Kiina kun alkaa ottamaan valtaa, niin USA:lta tulee vastareaktiota vrt Panama aiemmin, tuli isompi haloo ja maa ruotuun. Veikkaan ettÀ venÀlÀisen lisÀksi kun kiinalainen vaikutus lisÀÀntynyt Venezuelassa, niin joku punainen valo alkanut vilkkumaan, ettÀ must be dealt with. Trump tottakai sitten jÀrjestÀÀ faneilleen parhaan mahdollisen shown.
Ja kun miettii isompaa fliittiÀ pikaveneitÀ, aseistettuja ukkoja, huumekauppaa jne niin voivat alkaa jotain poliittistakin dominanssia saamaan. Just tÀllaista epÀvakautusta CIA itse olis tehnyt muille, jos vÀÀrÀ hallitsija. Niin ei ihme ettÀ joku Trinidadin pÀÀministeri erittÀin tyytyvÀinen ja toivoo ettÀ Trump paukauttais nuo kaikki taivaan tuuliin.
Naton tekemÀt pommitukset Libyan tyyliin? Valtaan sitten entistÀ pahempi porukka.Miten olisi Maidanin tai Libyan kaltainen vallankumous Venezuelassa? Uskon, ettÀ siellÀ mielellÀÀn vaihdettaisiin Maduro ja sosialismi demokratiaan ja kapitalismiin. SitÀ tukisin, jos Trump vaatisi Maduroa luopumaan vallasta sodan tai kalastajien murhaamisen sijasta.
Naton tekemÀt pommitukset Libyan tyyliin? Valtaan sitten entistÀ pahempi porukka.
Huumekartellin kyrpÀ ilmeisesti maistuu ihanalta, kun edelleen tÀtÀ legendaa jaksat jauhaa. No jos leikkujen kullikin on sun kurkkua rassannut, niin kaipa se menee ihan vanhasta tottumuksesta.tai kalastajien murhaamisen sijasta.
Huumekartellin kyrpÀ ilmeisesti maistuu ihanalta, kun edelleen tÀtÀ legendaa jaksat jauhaa. No jos leikkujen kullikin on sun kurkkua rassannut, niin kaipa se menee ihan vanhasta tottumuksesta.
Sanos muuta. Erilainen special military operation kuin Ukrainassa.^aika kova juttu jos pitÀÀ paikkansa.