Vantaan illan ottelukortti on kuosissa, ainakin siihen saakka, kun joku seuraavaksi loukkaantuu (tätä ei tietenkään toivota, mutta sellaista on vissiin joskus sattunut ennenkin jossain). Jussi Halonen ja Tina Lähdemäki saavat vastustajat Ranskasta.
Tässähän alkaa olla hyvä aika pohjustaa ensi viikon kinkereitä, muutama videohaastis löytyy laarista. Juho Valamaa kertoo tylyn tyrmäyksen jälkioloista, tappion käsittelemisestä, treenaamisesta ja tietty tulevasta matsista.
CAGE VIP myytiin loppuun perjantaina, ensimmäistä kertaa yli vko ennen tapahtumaa. Kiva juttu että yritykset tuovat vieraitaan vapaaotteluun --> laji saa uusia katsojia. Yleinen lipunmyynti on tällä hetkellä täysin vastaavalla tasolla kuin viime CAGEeen, joten tunnelma tulee olemaan jälleen kerran hyvä! Jenkit tulee Suomeen jo keskiviikkona ja on tarkoitus saada heiltä tuoreeltaan joku lyhyt videohaastis, toivottavasti onnistuu. Laitetaan linkkiä tänne sit.
En tiedä voiko täällä mainita betsipaikkaa, mut veikkaushuone.com ainakin tarjoo päämatseihin kertoimet. Modatkaa kommenttini pois jos se on sopimaton.
Kyllä te siitäkin tykkäisitte... tänään oli selvästi sellainen päivä, että oli vähän liikaa välilehtiä auki selaimessa, ja rautoja tulessa. Pasi tuossa avasikin jo, minkälaisia nimiä pöydällä oli.
Kiinnittäkääpä huomiota Watsonin ja Reynoldsin esiintymiseen. On selvää, että median edessä esiintymistä on mietitty ja harjoiteltu. Ja miksi ei harjoiteltas, sehän on iso osa ottelijan duunia jos huipulle haluaa.
Kuulostaa hurjalta, että Anton ottelee jo nyt vaikka leikkauksesta ei ole kauaa. Varmaan oli suht pieni operaatio? Pitää toivoa, ettei vaikuta suoritukseen.
Aivan loistavaa hommaa nämä haastattelut! vielä kun Fight Sporttiin saisi jutut tämän tason ottelioista ketkä käyvät suomessa niin olisipa mukava + loppu haastattelut ennen kotimatkaa.
Saako mistään seurattua ottelujen kulkua illan aikana? en pääse paikalle tällä kertaa.