Hetken aikaa tätä on nyt tullut tahkottua, verkossa jotain 10 tuntia ja yksinpeliä tunnin-pari. Eilen tuli kokeiltua kaverin HD-tykillä split screeninä verkossa muutaman tunnin. Lopputulemana vois sanoa että....noh, ihan kiva mutta ei todellakaan mikään jack-pot.
Tykillä isossa ja tarkassa kuvassa graffan puuroisuus korostui jo liikaa, 40" telkulta vielä jotenkin sietää. Lisäksi kun nyt pääsi kokeilemaan kunnon volalla ilman että naapurit on heti hakkaamassa seiniä - vahvistui se fiilis että äänet on vain yksinkertaisesti tosi laimeat.
Tuo splittinä verkossa pelaaminen olisi kyllä saanut olla MW2:ssa, se olisi tosissaan ollut kova juttu. Hirveetä lagaamista siinä oli, pleikka kyllä oli 40megan yhteyden päässä. En tiiä johtuiko siitä vai jostain muusta.
Tätä tuskin jaksaa tahkota läheskään niin kauaa kuin MW2:sta on tullut jynssättyä. Saa nähdä missä vaiheessa MW2:sen kenttiin kyllästyminen alkaa helpottaa ja tulee siirtymä siihen takaisin.