Ottakoot vaikka Bob Sappia vastaan, ihan sama.
Tuskin tulee noin nimekästä ja vaarallista vastustajaa.
Mitä anteeksi pyytämistä siinä on, että spekuloi väärin?
Jos tää homma olis menny toisin ni täällä olisi vaadittu vaikka mitä, ei multa anteeksi tarvitse pyydellä sainpahan taas parhaat naurut kun fanilasipäät täällä vauhkosi että ihan varmaan ja oli hiljaisuutta haastatteluissa, ja ihan varmaan oli jo signannu et ihan kohta julkistetaan kun on hyvä hetki ni soppari UFChen, ku Danakaan ei ole pilaamassa neuvotteluita. Lol.
Nielen ylpeyteni. Suuntana oli siis raha. Noh, kait sen tossa iässä ymmärtää ja toisaalta Fedor on aina saanut parhaan vastaanoton Japanissa. Mies on siellä puolijumalan asemassa ja varmasti mukavampi tehdä paluu tutulle areenalle, josta on hyvät muistot ja kokemukset. Eli vaikka tämä päätös olikin pettymys, niin silti tämän ymmärtää täysin.
Takaisin niihin Kahelin mainostamiin sanktioimattomiin matseihin mihin lopputulokset päätetään kabinetissa, ja joilla ei ole urheilun kannalta isoa merkitystä, Nogihan on niistä sovituista matseista puhunut ennenkin ja muutama muukin.
Ja jos Fedor ottaa pari lämmittelymatsia Japanissa ja palaa UFC:hen niin sinä anelet anteeksiantoa kaikilta Fedor-faneilta?
Aika naurettavaa ottaa keskustelufoorumit noin henkilökohtaisesti ja vakavasti.
Vieläkö kuvittelet kaiken tämän jälkeen että olisi UFChen tulossa? Joo pari lämppäriä ja sitten ehkä.. Lol.
Pyytää anteeksi mitä? :D Mä haastoin sen vetoon. Se ei uskaltanut. Olisi kannattanut, nyt olisi kaksi Fedor fania vähemmän täällä kirjoittelemassa ajatuksiaan.
Ketä raskassarjalaisia UFC:n ulkopuolelta löytyy? Käsittääkseni kovimmat ovat lähes järjestäen venäläisiä. Minakov yms. LHW:ejä löytyykin sitten enemmän.
Ja mä en ottanut vetoa vastaan kun en uskonut että pidät sanasi, kyllä mä tiesin miten tässä käy, heti alusta lähtien, teille sokeille faneille se oli epäselvää.
Ja sitten jos ihan vakavasti hetki puhutaan, niin kai ymmärrät, että japi ei ole tiennyt mihin Fedor on signaamassa? Japi on arvannut, ja vain esittänyt arvauksensa faktana. Kaksi aivan eri asiaa. Se, että japi on esittänyt tietävänsä faktana, että Fedor ei signaa UFC:hen, vaiheessa jossa Fedor ei todennäköisesti itsekään ole sitä tiennyt, ei anna kenellekään minkäänlaista aihetta pyytää japilta anteeksi riippumatta siitä mihin Fedor lopulta signasi. Sen sijaan se antaa ihmisille perustellun aiheen kutsua japia vähä-älyiseksi. Trollin lisäksi, ofc.
Ps.Ihan hauskaa viihdettä tämän ketjun seuraaminen on silti ollut viime viikkojen ajan, siitä propsit japille.
Ennemmin kutsuisin vähä-älyisiksi niitä ketkä täällä isoon ääneen väittivät että kyllä se UFChen tulee, ja on ihan salettia, ja käyttivät jotain frontrowbriania lähteenä että on signattu jo ja sitä pimitetään. Mut hei, en mä ala tuomitsemaan liikaa.
Oletko siis japin kanssa samaa mieltä, että Fedor ei halua otella UFC:ssa sen takia, että pelkää kovempaa kilpailua? Luulin, että sinä olet aina juuri nauranut sille ajatukselle, että ammattiottelijat duckaisivat vastustajia pelkäämisen takia. Eikö tässä siis todennäköisimmin ole kyse vain siitä, että Fedor on saanut paremman tarjouksen tältä aasialaisorganisaatiolta?
Itse olen uskonut alusta asti, että raha oli tärkein motivaatio Fedorin paluulle, ei se ketä vastaan mies pääsee ottelemaan. Jos UFC olisi tarjonnut parhaan diilin, niin en näe mitään syytä miksi Fedor ei olisi sinne halunnut.
Sitähän se on pelännyt koko uransa, siksi bumfights kutsuu.
Japihan itsekin sanoi ja oikeastaan ainoa asia mistä mä olenkin hänen kanssa samaa mieltä on, että UFC ei ole valmis maksamaan Fedorille yhtään sen enempää kuin kenellekään muullekaan hewarille. Itse odotin ja toivoin, että mies olisi tullut kovimpien haasteiden luo, mutta valitsi sen sijaan rahan. Ja Japanissa se saa varmasti enemmän kuin jonkun 300K + 300K win bonus. Who knows, ehkä se haluaa hakea varmuutta ja testata ottelukuntoaan kehässä ja käärii samalla maximihillot ja jos homma lähtee rokkaamaan, niin sieltä sitten häkkiin. Ikä vaan painaa päälle. Todennäköisin skenaario on pari matsia, muutama milli rahaa ja takas eläkkeelle.
Ei taida Jaappaniassa pyöriä isoja rahoja enää, helpomman kilpailun takia se sinne meni, UFCssä ei olisi voinut valita vastustajiaan, näkihän sen lyhyen Zuffauran aikana miten siinä kävi.