vBulletin nelosen kehitys on stopattu ja vitonen ei ole optiona. Palvelimet siirtyy ja vaihdamme alustan Xenforoon. Tämän kokoisen asennuksen siirtäminen on kuitenkin melkoinen...
Näin vanhemmiten tullut ihan hemmetin laiskaksi, ei jaksa lähteä kauemmaksi salille. Eli päätin pitskun Ptvgymin jäsenyyden ja palasin Sellon Elixiaan.
Originally posted by Kipi I Sehän olis näky kun sika kännis kantaa arkkua ja kompurois niihin hihnoihin..arkkua laskettaes kompurois ja keikahtais itekkin kuoppaan :lol2:
Kuukausia on joka viikonloppu tullu otettua ja aina n. 12 pulloa keskaria. Yleensä perjantaina, mut kesäisin myös lauantaisin. Tuntuu että tää sopii han hyvin tohon 3-jakoiseen ohjelmaan :D .
Ma: Selkä, hauis
Ti: lepo
Ke: jalat, vatta
To:lepo
Pe: rinta,ojentaja, olkapäät
+ kaato
La: kaato
Su: palautuminen
Huomannu muuten että tavallinen palautusjuoma on aika hyvä tissuttelun jälkeen, kantsii ainakin koittaa :kippis1:
Kerran kuukaudessa tai kahdessa tulee otettua, ainoastaan jos kaveriporukassa istuu iltaa pitempään tai on festarit tms. Kännäämisen takia ei koskaan tuu otettua että "otetaanpa nyt perjantain kunniaksi kännit" vaan sen yleisen hyvän meiningin, jos sitä ei ole, ei oo känniäkään.
Fakta on se että toistuva kännääminen ja lihaksen kasvatus EI SOVI yhteen, ei millään. Joka viikonloppu pari päivää kännissä niin lihakset jää haaveeksi, johan sulla kestää siitä toipuminen tiistaille asti ja viikonloppuna jää treenit väliin tai ainakin palautuminen heittää kuperkeikkaa. Ei, ei ja ei.
Eipä tule juotua nykyisin enään kännejä. Joskus voi oluen tai pari ottaa , mutta siihen se jää. Ja hyvä niin , sillä ei suju treenit muutenkaan , joten mitäpä sitä turhaan enään alkoholilla kehitystä jarruttamaan.
Originally posted by turre101 Fakta on se että toistuva kännääminen ja lihaksen kasvatus EI SOVI yhteen, ei millään. Joka viikonloppu pari päivää kännissä niin lihakset jää haaveeksi, johan sulla kestää siitä toipuminen tiistaille asti ja viikonloppuna jää treenit väliin tai ainakin palautuminen heittää kuperkeikkaa. Ei, ei ja ei.
Keskimäärin ehkä 2 päivää viikossa ilman alkoholia.
4 päivänä 2-6 olutta tai vastaava määrä viinilaseja,
riippuen ruuasta ja ehkä kerran viikossa pikkasen reilummin.
Sosiaalista juomista tilanteesta riippuen.
Joskus saattaa mennä pari viikkoa ilman viinaa, joskus otan kunnolla kolmekin kertaa viikossa, jos on saunailtoja tai muita
työ tai harrastepiirin pippaloita, yms.
Mun alkoholinkäytössä tulee vahvasti esille sosiaalinen aspekti:
Porukan mukana otan, muuten ei tule alkoholia käytettyä.
Tulokset ovat sahanneet paikallaan, tosin treenikin on ollut pikkasen epäsäännöllistä ja ei niin suunnitelmallista viime aikoina.
No eipä olet tullut juotua tammikuun lopun jälkeen ja silloinkin vain kevyesti serkkuni häissä. Ei vaan ole yhtään huvittanut. Saa nyt nähdä, jääkö tuo juominen kokonaan, vai alkaako se taas jossain vaiheessa maistua uudelleen.
Silloin tulee juotua kun huvittaa. Nykyisin se on vaan aikas harvoin, kun viimeseen puoleen vuoteen oon juonu kerran vähän enempi enkä silloinkaan kunnon kännejä. Ei vaan kiinnosta samaan malliin kuin ennen