Force
VIP
- Liittynyt
- 26.7.2003
- Viestejä
- 18 204
Minusta ihan hienoa, että ymmärtää uran jälkeen himmaillakki. Varmaan tollaset punnertamiset vaatis aika paljon myrkkyä taas ja kehonpainoa lisää eikä se nyt ainakaan elinvuosia lisää kummallekkaan tässä kohtaa. Nauttisivat vaan työnsä hedelmistä ja rahoista ja elämästä kumpikin ilman turhaa riskeeraamista. Toki vois olla puhumattakin noista jos ei meinaa sit toteuttaa.
Jep. Se työ ja myrkytys mitä ois vaatinu niin ei ollu sen arvosta enää. Ja siihen tarvittais sellane motivaatio mitä heillä oli kilpaurallaan.
Kyllä ne teki treenejä kummatkin ja videoita niistä mutta sitten ne vaan loppu. Eddie itseasiassa oli kovassa kunnossa ja otti mm. 265 kg + 40 kg vetokumeja yläasennossa. Katoin äsken uudestaa ja Eddie loukkas rintaansa lievästi. Liekkö ollu osasyynä miksi jäi.
Shaw taas kun suurin rauta mitä videoilla oli niin tyylii 220 kg pari toistoa ja tavoite 320 kg. Niin matka ois ollu melkosen pitkä. Tässä kun hän puhuu jostai Levanin haastamisesta tulevaisuudessa niin vähän sama viba. Tosin onhan hän näyttäny että pystyy vuosien pitkäjänteiseen armottomaan puurtamiseen aiemminkin voimamieshommissa.