No luulis riittävän!
Käy vaa´alla. Sitten optionaaliset: mittanauha ja valokuvat. Valokuvat on todennäköisesti parempi, kun selkeä tarkoitus on bulkata niin mittanauhan venyminen voi vääristää ajatusta. Kuvista näkee varmasti mitä on tapahtunut. Sama tausta, sama "tilanne" esim. herättyä tai rutiinin x jälkeen, tietty samat asennot ja jännitys tai ei(tätä ei kantsi pitää outona, kaikkihan ottaa nykyään selfieitä tms. ja jo älypuhelimessa on niin pirun hyvä kamera että se kelpaa).
Tämä siis siksi että jos ja oletettavasti kun vaaka lähtee nousemaan niin näet realistisemmin vaikka 1kk välein otetuista kuvista onko tullut pöhötystä vai lihaksia kuin päivittäistarkkailussa peilistä(silmä tavallaan turtuu sille muutokselle hieman kun vertaat muistiin ja näet joka päivä joka millin muutoksen, aikavälitarkkailussa näkee selkeämmin kokonaiset sentit

)
Jos rupeaa pöhöttämään niin on sen verta hyvin ravinteita että voi melkein mistä vaan karsia, ja kerran osaat siemenet ja öljypullot niin sieltä on tarvittaessa helppo lisätä grammoja!
e: Kuvia kannattaa sitten ekalla kertaa ottaa mieluumin liikaa kuin liian vähän, takaisin et pääse

e2: On tosiaan sen verta kaloriaa että vaikka punttikin parantaa hapenottoa niin pitäisin sen viikottaisen aerobisen tai ehkä 2 mukana,
kun et ihan aloittelija ole niin kyllä ton 4-5 treeniä plussakaloreilla vetää viikkoon jos on vaan aikaa. Hyvä myös ihan totutella raskaampaan kehoon.
Käy myös palauttavasta ja 2m/100kg treenattuna on vielä enemmän sellainen laiha adonis kuin mahamörssikoko, sellainen jonka voisikin kuvitella vielä juoksevan.