Ylistys Allahille, Maailmojen Valtiaalle, Rauha ja Siunaukset Profeetalle ja hänen perheelleen ja seuralaisilleen.
"Vain Pahuuden ihmiset eivät kykene rakastamaan minua."
-Profeetta Muhammad S
Profeetan S elämäkerta opettaa, että uskottomat hyökkäävät Islamia vastaan viidessä eri vaiheessa:
1. Allahin Ykseyden kieltäminen ja kieltäytyminen Islamista.
2. Herjaamalla, pilkkaamalla Islamia ja muslimeja.
3. Tarjoamalla maallisia etuja.
4. Asettamalla muslimit ja Islam kieltoon.
5. Taistelemalla muslimeja vastaan aseellisesti.
Tässä ei ole muslimeille mitään uutta. Mekan heimot olivat suvaitsevaisia uskonnoille, mutta halusivat tuhota Islamin. Kysyä miksi? Koska Islamin kohdalla ei ole kyse vain uskonnosta, vaan Totuudesta.
Uskottomat Suomessa ja muualla vihaaavat Islamia, koska Islam on kuin Valo, joka paljastaa heidän tekonsa vääriksi. He rakastavat likaa, koska eivät tiedä puhtaudesta, he ovat kuin kärpäset liassa, jotka pelkäävät puhtautta, koska he pelkäävät puhtauden vievän heiltä elämänsä tarkoituksen. He tuntevat, etteivät kykene selviämään ilman pahuutta ja vääryyttä. Vääryys ja sorto on heidän bisneksensä.
Tiedämme, että uskottomat ovat liitossa keskenään. Länsimainen demokratia sietää uskontoja, koska se ei koe niitä uhaksi ja siksi, että muut uskonnot kuin Islam ovat pikatie Helvettiin. Siksi he rakastavat buddhalaisuutta, woudounia, hindulaisuutta ja zarathustralaisuutta.
Uskottomat, ml. länsimaiset demokraatit puhuvat uskonnollisesta suvaitsevaisuudesta vain, kun se on uskovien ominaisuus. Uskottomat pidättävät itsellään oikeuden olla sietämättä uskontoja, mikäli ne ovat heidän tyhjien arvojensa vastaisia.
Islam ja Shari'a antaa kaikille uskonnoille ja vähemmistöille oikeudet harjoittaa elämäntapaansa maksamalla varallisuudestaan n. 1 % verran (kun taas muslimit maksavat kukin 2,5 %), jolloin he ovat muslimien suojeluksessa ja muslimeilla on tällöin velvollisuus puolustaa juutalaisia, kristittyjä ja tulen palvojia myöskin aseellisesti hyökkääjiä vastaan. Kalifi Umar ibn alKhattab (RA) peruutti juutalaisilta veron, kun näki juutalaisen miehen Medinassa kerjäämässä kyetäkseen maksamaan veron.
Demokratia ei anna vähemmistöille mitään oikeuksia, vaan kaikkien pitää vannoa vala demokratialle ("Maassa maan tavalla, tai maasta pois.") ja mikäli joitakin oikeuksia on tarjolla, niin uskottomat nousevat kapinaan, vaikka sitten uimahallivuoro vain yhdessä uimahallissa. Kaikki joutuvat menemään julkisiin kouluihin, joissa vihamieliset opettajat herjaavat muslimeiden uskoa ja sääntöjä. Onko demokratia siis suvaitsevaisuutta?
He piiloutuvat sananvapauden taakse pilkatakseen Profeettaa, Islamia ja muslimeita, kun taas muslimeille on Allah, Korkein määrännyt olemaan pilkkaamatta yhtäkään ihmistä tai uskonnollista sanansaattajaa. Shari'a- valtiossa kukaan, ei yksikään muslimi, sunni, shi'a tai dervissi, juutalainen, kristitty tai pakana saa tuntea elämäänsä tai uskoaan uhatuksi.
Kun taas demokratian ja vapauden puolustajienkin taholta muslimit joutuvat jatkuvasti kokemaan uhkaa: virnuilevat myyjät, v-mäiset virastotyöntekijät, vihaa puhkuvia kristittyjä, piittamattomia poliiseja, herjaavia ohikulkijoita, jatkuva poliittisten päättäjien maahanmuuttajiin kohdistuvien lakien ja määräyksien kiristämisuhka, vihamielinen internet.
Samalla uskottomat vaativat maahanmuuttajilta suvaitsevaisuutta ja heidän saatanallisten arvojensa kunnioittamista ja kaiken lisäksi vielä hyvää käytöstä, vaikka uskottomat (lue tässä:suomalaiset) eivät itse ole kelvollisia olemaan esimerkkeinä kenellekään. He sortavat, pilkkaavat ja tönivät, konttivat kuset housuissansa viikonloppuisin housut kintuissa, ahdistelevat naisiaan, metelöivät kaduilla kuin vajaamieliset ja pahoinpitelevät viattomia ohikulkijoita. Miten he voivat vaatia ulkopuolisilta, maahanmuuttajilta hyvää käytöstä ja kunnioitusta heitä kohtaan?
Profeetan S pilkkaaminen ja muslimeiden oikeuksien ja Islamiin palaamisen tukahduttaminen demokraattisissa länsimaissa kuvaa vain yhtä asiaa:
Heidän yhteiskuntansa ja järjestelmänsä valta on tullut tiensä päähän.Kauhea on länsimaiden kuolinhuuto. Se kuolee kauhun huutoon vääntynein kasvoin. Se ei ole vapauden kuolinhuuto, vaan pahuuden, vääryyden, sorron ja turmeltuneisuuden kuolinhuuto. Kovalta se huuto kuuluu muslimien korvissa.
Ja miten on länsimaat? Yhteiskuntanne opettaa pelkkää vihaa, kehottaa pahuuteen: naisia alistavia kuvia joka puolella, lehdissä ja televisiossa sairasta, videopelit tappamissimulointia, musiikki kuin sotaa, ihmiset sortavat toisiaan sanoilla ja teoilla toisiaan, kavereitaankin, vartijat ja ovivahdit kuin uusnatseja.
You name it!
Miten he voisivat rakastaa tai kunnioittaa Profeetta Muhammadia S?