Yritin eilen googlata mitä kaikkea tuolla esiintyi, mutta jotenkin päädyin vaan aina jollekin Machinae Supremacyn sivulle ja sit iski laiskuus.. Mutta ymmärrän joo nyt vielä paremmin gaykan.
Tästä tulee vähän mieleen joku Billy Idol meets Paradise Lost. Kyllä tää taustalla menee, mutta jotenkin pitkästyn kovin helposti näiden tasapaksujen ja keskitempoisten runttausten parissa.. Eikä tarvihte olla mitään Dragonforcea, mutta vähän saisi olla reippaampaa menoa meikäläisen makuun.
Itellä ollu tämmönen soitossa:
Taitaa olla taas liikaa duuria teikäläiselle? :D
En oo tainnut kuulla tätä alkupään kamaa juuri yhtään... Draconian Times -levy lienee tutuin. Mutta tuo niiden tuoreempi ja asteen melodisempi matsku putoaa itelle paremmin.
Kävin kyllä katsomassa livenä, kun olivat täällä Lutakossa joku vuosi sitten. Solisti taisi vähän suuttua, kun yleisö ei tiistai-iltana paljoa lämmennyt.
Nyt on ihmislapsen hyvä olla. 35 min juoksua, 20 min liikkuvuutta. Suihku. Nyt sängyssä pötköllä. Vielä pientä iltapalaa, löhöämistä ja unta.