Off-topic 24h - Ihmettele maailmaa ja anna keskustelun virrata vapaasti

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Bisley
  • Aloitettu Aloitettu
Meta title: 💥 Off-topic 24h – Kaikki mikä ei sovi mihinkään muualle, mutta on pakko sanoa

Meta description: Keskustelua arjesta, ilmiöistä ja randomeista jutuista ympäri vuorokauden – auki kaikelle mitä mielessä liikkuu.


Yön jäljiltä selkä vähän kankea, täytyy varmaan pohtia sänkykauppoja.
Woo hoo!!
Jospa olisikin vain sängystä kiinni.

Arkena odottaa että vkl saa nukkua hieman pidempään. Viikonlopun saapuessa viimeistään herätyskellon aikoihin pitää käydä veskissä. Sitten jos vielä nukahtaa niin herää niin kankeana että suorassa seisominenkin on vaikeaa!

Viime vuosien paras treenimuutos on muuten ollut kahden ns päätreenin ( main, ei head ) tekeminen arkena!
 
Millään vaahtomuovipatjalla ei kannata makoilla, vaan kunnollinen jousitus. Ei noiden tekeminen mitään rakettitiedettä tai kallista pitäisi olla, mutta paljon kökköä on tarjolla. Kunnolla pehmeästi joustavat jouset on luksusta.
Sitten jos oikeasti joku selkärankavika tai reuma niin eri juttu, mutta tuskinpa yleensä tapaus tämä.
 
Häiriintyneitä ääniä tulee polvista nykyjään. Eikä pelkkä ääni. Laittaa käden polven päälle niin tuntee ne rahinat ja nitinät.
Tämä! Siksi kävin piruuttani kuvauttamassa polvet ja tuomio oli yllättävä, hyvässä kunnossa 👌 tänä kesänä pitäisi juosta ja paljon niin ei tarvitse arpoa onko siellä joku rikki vai ei.
 
Maanantai ja maastaveto = suoritettu. Oli raskasta, kuten aina. Seuraavaksi olisi tiedossa min. 5km koiran kera ulkoilua, tällä kertaa rännän sekaisessa tihkusateessa. Jospa tuo keli tuosta heti kohta edes tunniksi hellittäisi.
 
Häiriintyneitä ääniä tulee polvista nykyjään. Eikä pelkkä ääni. Laittaa käden polven päälle niin tuntee ne rahinat ja nitinät.

Joo! Polvet on jatkuvasti kipeät. Ei vaan nivelrikkopolvi vaan IKÄPOLVI. Pitää vähän ähkäistä, kun paikallaanolon jälkeen lähtee liikkeelle. Ja rtg-kuvan perusteella on vain vähäistä nivelrikkoa, joten suurin syyllinen lienee se, että käyttöikä on ylittynyt.

Ikä ei ole vain numero.

Seuraavalle moista väittävälle pitäisi syöttää Sylvin hormonikorvauspillerit pakkauslaatikon kera 😠
 
halvalla_lahtee.jpg


#hehe

paljonkohan ne mitä minä olen käyttänyt joskus on maksaneet?
 
Back
Ylös Bottom