MAAILMAN SUURIN JA RAJUIN KAMPPAILUORGANISAATIO 🔥
Octagonin valtias, jossa huipputechnikot, tyrmäsankarit ja megatähdet kohtaavat tavoitellen urheilun kovinta mestaruusvyötä.
Neljä ottelua kuninkuusluokassa ja mies on tällä hetkellä suurin tähti mitä ufc on kenties koskaan todistanut. Nousukiito on ollut käsittämättömän jyrkkä ja nyt Poirier voiton...
Eiköhän nyt ole jo sopiva aika avata ihan oma ketju Suomi-vaparin puoliviralliselle showmiehelle. Makwanissa on ainesta taistelijana ja miehellä riittää seikkailuja.
Kokeilu...
Max Hynninen on saanut luotua hyvää hypeä tapahtumiin, seuraavana vuorossa Ice Cage 4, järjestetään Helsingin jäähallissa 3. toukokuuta 2025 joka on loppuunmyyty.
Instagram...
Vaihtuiko kellään muulla Viaplayn lähetyksen kieli ruotsiksi ilman mahdollisuutta vaihtaa muuksi? Ei auta edes lähetyksen sulkeminen ja avaaminen uudelleen.
Vaihtuiko kellään muulla Viaplayn lähetyksen kieli ruotsiksi ilman mahdollisuutta vaihtaa muuksi? Ei auta edes lähetyksen sulkeminen ja avaaminen uudelleen.
Kertoimien valossa Whittaker selvähkö suosikki, itse kyllä näen että RdR puristelee aussin unille tässä. Olenko itse aivan uulitsalla ja kaikilla MMAniiloilla kivitalo kiinni Whittakerin voitossa?
En kyllä jaksa uskoa, että Rob enää nousee kärkikahinoihin. RDR:n pitäisi olla aikalailla kaikessa parempi ja etenkin paljon nälkäisempi. Mestari ensi vuonna.
Olipas Bobby Knuckles kova, veteraanit harvemmin pystyvät tuollaisiin esityksiin uran loppupuolella, varsinkin pahan loukkaantumosen jälkeen. RDR oli lapulla, joten ihan ok, mutta Whittaker olisi saanut voittaa.
Vähän jopa yllätti kun RDR käsi nostettiin. Itellä kans betsi kiinni mut ei kyl matsi menny niiku ajattelin. Hyvin puolusti Rob kaadot ja ne muutamat kerrat kun alle sideen päätyi, palautteli perhoseen.
Vissiin toi Albazi v Taira peruuntunut, mutta kun muutakaan nimeä eli päämatsia ei tapahtumalle ole tiedossa niin mennään sillä.
A flyweight bout between Amir Albazi and Tatsuro Taira was scheduled to headline this event.
However, one week before the event, it was reported that the bout was off for unknown reasons and it is unclear whether Taira will remain on the event or not.
Ei nyt mikään paras paperilla, mutta kyllä tuolla ihan mielenkiintoisia nimiä on kortilla. Esimerkiksi Rebecki ja Ribovics on molemmat tarjoilleet viime vuosien parhaat just bleed -mätöt, vaikka nimet eivät ehkä sieltä tunnetuimmasta päästä ole.
Dawsonin ja Alvarezin matsia ei ainakaan Tapology listaa, joten liekö tuo sitten on toteutumassa. Kelpaisi kyllä pääotteluksikin tämä.
Ei kai sitä voi etukäteen sanoa? Varmaan järkevämpää pohtia, onko tämä kaikkien aikojen nimettömin ilta tms.?
Iltojen starpoweria voisi ehkä jopa mitata sillä, montako rankattua ottelijaa kortilla on, ottelijoiden yhteenlasketuilla ottelupalkkioilla tai muulla vastaavalla tavalla?
Ei kai sitä voi etukäteen sanoa? Varmaan järkevämpää pohtia, onko tämä kaikkien aikojen nimettömin ilta tms.?
Iltojen starpoweria voisi ehkä jopa mitata sillä, montako rankattua ottelijaa kortilla on, ottelijoiden yhteenlasketuilla ottelupalkkioilla tai muulla vastaavalla tavalla?
Khamzat myllyttää erät 1 ja 2 kunnes kaasuttaa. Dricus alkaa kääntämään matsia omiin nimiin erässä 3 ja lopettaa Khamzatin tuomarin keskeytyksellä erässä 4. Joka tapauksessa jos matsi ei pääty ensimmäisen 2 erän aikana niin voittaja on Dricus.
Vaikea nähdä, että Khamzat subittaa Dricusia, ellei lyö ekassa tai toisessa kaveria pihalle niin aseet on vähäiset millä voittaa. Pelkillä alasvienneillä ei matsia voiteta. Khamzat sai tosissaan hikoilla jo Gilbertin kanssa ja myös vanhan raihnaisen Usmanin. Mukava tulla myöhemmin katsomaan menikö arvioi ihan päin honkia.
Itellä semmonen kutina, että nähdään Khamzat saavan vähän mörökölliä
Ainakin näin toivon.
Chael sanoi tuossa aamukahvilla hyvin, että DDP ltä ei edes olla nähty häkissä vielä sen kaikkia temppuja. Plan A toiminut aina hyvin, niin mennyt sillä voitosta voittoon. En ite osaa sanoa mikä tämä plan A tarkalleen on.
Khamzat ehkä sen vastenmielisin hahmo koko ufc:ssä niin toivoin että venetsian valot sammuu.