”All that it implies, is replacing one kind of intolerance with another.”
= woke.
Jonkun sananvapaus rantin kuullut Rowanilta ennenkin, on kyllä fiksu tyyppi.
Keli näyttää varsin ikävältä veneilyyn. Ihmiset on kyllä kivoja kun hirvee porukka pelastaa yhtä tyyppiä vaikka meitä on kun muurahaisia tällä planeetalla.
Tässä olis kuus jaksoa noin kuus tuntia tarinaa Pietari Suuresta. Ihan huikeita juttuja, huumoria jolle ei ehkä pitäisi nauraa, sekä ihan karmivaakin juttua mikä ei naurata. Mutta mitä voikaan palkeilla keppostella ja eläinten heittoa Preussin kuninkaan August Väkevän kanssa ym. Ja tietty paljon juttua Ruotsin kunkusta Kaarle XII koska suuri pohjan sota aika relevantti.
Todella hyvä historiikki kanava tämä the rest is history, ottavat huumorilla ja mielenkiinnolla vähän häiriintyneemmätkin hommat. View: https://www.youtube.com/watch?v=wvoKFtQjUQU&list=PLEbAHi3fZpuEAY4V74bKJ1fe4BXElTm_4
^no eihän tuossa mitään, mautonta olis ollu mainita Hiroshimasta. Mutta Trump jutuille olis ihan oma ketjukin, sekä Ukraina/Venäjä ja Israel/Iran jutuille. Ettei mene poliittiseksi vääntämiseksi täällä. ;-) View: https://www.youtube.com/watch?v=eFs2oaXBjWY
Niissä ketjuissa asiantuntijat keskustelevat kiihkottomasti ja tosiasioihin pohjautuvasti tärkeistä aiheista, nämä nyt on tämmöisiä hassuttelu videoita.