Misha iskenyt kovat suoritukset tiskiin. Tässä muunmuassa 3X340kg raakakyykky. Akkountissa lisää uusia videoita, mm. 312.5kg etukyykky ja 250kg niskantakaatyöntö.
Misha iskenyt kovat suoritukset tiskiin. Tässä muunmuassa 3X340kg raakakyykky. Akkountissa lisää uusia videoita, mm. 312.5kg etukyykky ja 250kg niskantakaatyöntö.
Ihan totta että jonkinlaiset rätit on jalassa. Ei vaan näytä hirveän kireiltä, kun ainkakin ton etukyykyn jälkeen ottaa niitä vielä videolla pois. Ei taida kauheasti kuitenkaan auttaa.
On se vaan kova äijä toi Misha! Näissä uusissa videoissa näyttää vielä huomattavasti isommalta kuin aikaisemmin, joten tuloksetkin tulee toivottavasti nousemaan koon myötä. Monipuolinen äijä jolta onnisttu voimanosto, voimamieslajit ja painonnosto. Tätä lisää!!!
Suorastaan ihailtavaa, että Misha vain naureskelee ja näyttää peukkua lopussa:thumbs:. Mua alkaisi jo melkein pelottaa tuollaisen suorituksen jälkeen, paljon pienemmilläkin painoilla:wtf:.
Viikonloppuna olisi penkki-sm, varmaan taas tuomarit varastaa shown punalamppuineen. Joskus aika erikoisen näköistä kun sm tasollakin joku tuomari saattaa antaa kymmenelle nostajale peräkkäin punaista vaikka on ihan ok nostoja. Viime vuonna yleisö Lempäälässä oli ihmeissään kun koko ajan tuli hylättyjä vaikka nostot näytti hyviltä. Kyllä siinä tuomarit häpäisee itsensä eikä nostajat jos jokainen olematon perseen värähdys tai nanometrin kallistuma tangossa tulkitaan hylkäämisen syyksi. Tarvittaessa jury jakelee lisää hylkyjä. Liiton kantahan kuitenkin on aina ollut että tuomarit ovat aina oikeassa ja ylitiukkaa tuomarilinjaa ei ole olemassa.
EDIT: tai sanotaan näin ettei taas kaikki ymmärrä väärin, että pitää olla hyvä tuomarilinja ettei kaikki mee läpi, mutta tuomareiden pitäs alustavasti olla nostajan puolella eikä etsiä niitä virheitä siitänostosta ( ei menny kun 10cm monttuun, käsi tuli nanomillin vinossa)
itse näen asian niin,että jos säännöissä sanotaan esimerkiksi.et jalka ei saa liikkua noston aikana niin sehän on selvä että jos liikahtaa niin menee nosto hylkyyn.siitä taas voidaan olla montaa mieltä,kannatkaako tuollaisia sääntöjä edes laittaa sääntökirjaan.