Kohta pistetään akut+lämpöelementit SBD kylkeen ja polvet suorastaan kuumottaa ja voi skipata lämmittelyt. Samalla sinne voi laittaa jotain kompressiolla/taitolla aktivoituvia sähköisiä oikaisimia, jotta nosto kevenee. Oliko ennakkotilaajia?
Oiskohan tossa se bisnesidea millä rikastuisin . Akuilla lämpenevät lämppärit voimailuun. Kun aimmin hitusen myöhästyin kun melkein keksin Googlen, Youtuben ja Facebookin, mutta muut kerkes ensin.
Oiskohan tossa se bisnesidea millä rikastuisin . Akuilla lämpenevät lämppärit voimailuun. Kun aimmin hitusen myöhästyin kun melkein keksin Googlen, Youtuben ja Facebookin, mutta muut kerkes ensin.
ME jäi haltuun kun painoluokka muuttu EE on isompi kuin ME koska kisoissa ei ollu tuomareita jotka olisi voinu tuomaroida se ME tulokseksi. Missä veli nosti ME tuloksen
https://yle.fi/urheilu/3-6050368 saatan ehkä jotain tietää kun kummankin tunnen henkilökohtaiseati yli 20 vuoden ajalta. Ehkä olen nähnyt heidän diplomit ipf liitolta jotka on tullu heille. Saattavat sijaita seinällä vaikka kumminkaa ei pidä meteliä asiasta
Olen nähnyt kuvan kun Veli kumpuniemi on ottanut reispaasti 200 ilman remmejä 1 kädellä. Remmillä 1 kädellä monta kymmentä kiloa enemmän. Taitaa löytyä netistä tarina siitä et (en muista nostajaa mut raskaan sarjan nostaja sekosi päissään ja roikotti Veliä parvekkeelta että pudottaa Velin).Veli nappas kuulemma pillistä kiinni ja totesi puotaan molemmat.Veli itse kertoi et toinen tiesi et Velin ote ei irtoa niin viisaampi luovuttaa
Kiitos. Nuo Coanin vedot yli tuon 372,5 @ 90 on kuitenkin mielestäni IPF:ssä vedetty kun USPF. Veti esim. 1985 Hawaji Record Breakersissä 387,5 ja saman vuonna 390.
Itse olen lukenut arvailuja että yksi syy olisi ollut se että entisaikaan doping testaus oli vitsi ja toinen se että painoluokkia olisi liikaa. En tiedä sitten totuutta mikä ideana.
Tossa muuten kun oli aiemmin puhetta polvilämppäreistä ja niistä saatavasta hyödystä. On näköjään liitto missä kyykätään paljain polvin. WDFPF = World drug free powerlifting federation.