You are using an out of date browser. It may not display this or other websites correctly. You should upgrade or use an alternative browser.
Koronavirus, COVID-19
Keskustelun aloittajaDeleted member 43228
Aloitettu
Meta title: 💥 Koronavirus, COVID-19 – maailmanlaajuinen kriisi joka mullisti arjen, talouden ja politiikan kertaheitolla
Meta description: Keskustelua COVID-19:n vaikutuksista, tutkimuksista, rokotteista ja arjen muutoksista – kokemuksia ja näkemyksiä ilman paniikkia tai alakehää.
Eli tähän keskusteluun voitaisiin koota asioita, jotka vituttaa tällä hetkellä rankasti.
Meikäläisellä on ykkösenä äskeinen umpilisäkkeen leikkaus. Pääsin tänään pois...
Tänne saa kirjoittaa vain ne, jotka ovat kännissä, sekaisin onnesta/surusta, luovassa tilassa tai muuten vaan taiteellisessa koomassa.
Saa myös paljastaa itsestään asioita...
Jooh, kyllähän sentään tuli TE-toimistolta syksyllä kerrankin fiksut päätökset. Eli saan ansiosidonnaisella opiskella, kun oli terveydellinen syy yötyöstä irtisanoutumiseen. Ja...
En yhtään ihmettelis, jos joskus 10 vuoden päästä alkaa massiivinen syöpäepidemia eikä kukaan sitten ala selvittämään moniko niistä otti rokotteet ekassa massapsykoosissa.
Politiikan toimittaja Lauri Nurmi tulkitsee, että Sanna Marin ja Krista Kiuru käytännössä päättivät, että Suomi irtautui Ruotsin koronalinjasta.
Maikkarin kympin uutiset kertoi, että pian saadaan koekäyttöön mRNA tyypin rokote norovirusta vastaan. Mahtaakohan tulla aikanaan suosittu tuote? Taidanpa skipata itse..
Maikkarin kympin uutiset kertoi, että pian saadaan koekäyttöön mRNA tyypin rokote norovirusta vastaan. Mahtaakohan tulla aikanaan suosittu tuote? Taidanpa skipata itse..
Tämäpä hyvä uutinen .
Norovirus on erittäin vittumainen virus immuniteettia ei välttämättä saa edes sairastamalla. Tämä johtuu siitä, että virus muuntautuu todella nopeasti ja taudilla on monia eri alatyyppejä.
Tauti voi olla todella raju, mutta silti jätän tämänkin mRNA piikin väliin.
Maikkarin kympin uutiset kertoi, että pian saadaan koekäyttöön mRNA tyypin rokote norovirusta vastaan. Mahtaakohan tulla aikanaan suosittu tuote? Taidanpa skipata itse..
Jätän nämä kokeilut muille ihan suosiolla. Katotaan tosiaan sitten jos joutuu jossain vaiheessa taistelemaan syöpää tai muuta fataalia vastaan. Silloin vois testailla. Noro kerran muutamassa vuodessa ei ihan mene ton riman yli.
Pohjois-Korea oli valmiiksi jo todella suljettu maa, mutta kun korre tuli, ne veti sen maan totaalisesti kiinni kukaan ei päässyt ulos eikä sisään. On arvioitu, että 45 tuhatta kuoli koronaan koska siellä melkein puolet väestöstä elää nälänhädässä. Kaikilla rajoilla on alue, jolle astumalla välitön telotus.
Jotta miten nää koronaperseet luulivat, että Uudenmaan sululla estetään mitään?
Koronarokote on kyllä ollut lääkejäteille yksi kaikkien aikojen paras keksintö, eli "rokote" mitä pitää tökkiä (ostaa) jatkuvasti, muuten kuolo korjaa...
Modernan ja Pfizerin osakekurssit putosivat heti jenkkien pressavaalien jälkeen. Modernan Stephane Bancel ilmoitti juuri äsken jättävänsä yhtiön.
Modernan ja Pfizerin osakekurssit putosivat heti jenkkien pressavaalien jälkeen. Modernan Stephane Bancel ilmoitti juuri äsken jättävänsä yhtiön.
Saas nähdä joutuuko porukkaa vastuuseen jenkeissä korona sekoilusta kun Trump hyppää puikkoihin,Robert Kennedy Jr ilmeisesti kiinnostunut tuosta ajasta