Vihdoinkin on tullut aika ostaa uusi tv! Telkkareista enemmän tietävät voisivat kertoa, minkälainen kannattaa ostaa tai minkälainen teiltä sieltä olohuoneesta löytyy.
Teevee tulisi perusohjelmien katseluun, mutta myös peli- ja leffakäyttöön. PS3 löytyy kotoa.
Olen käynyt liikkeissä katselemassa vaihtoehtoja, mutta niitä on aivan liikaa. On plasmaa ja lcd:tä, LED-tv on mulle vielä liian kallis. :D Toinen myyjä huomauttaa, että plasma palaa pelatessa näyttöön kiinni ja toinen vannoo, ettei niin tule nykyplasmoissa käymään.
Olen huomannut, että nettikaupoista tilatessa hinnat ovat huomattavasti, jopa satoja euroja halvemmat kuin paikkakunnan elektroniikkaliikkeissä.
Verkkokauppa.com ja
Pixmania.fi -sivuilta olen lähinnä katsellut hintoja, mutta uskaltaako sieltä tilata? Pixmania.fi houkuttelisi, mutta entä jos tv menee rikki matkalla minulle? Asiaa joutuu varmaan kuukausia selvittelemään?
Tuumia saisi olla 32" - 42" ja hinta alle 1000 euroa.
Myös muutkin tv:tä hankkimassa ovat saavat liittyä keskusteluun! :thumbs: