Jee, että tämä elämä on ehanaa ! NOOT!
* Äijä lähtee kaverinsa kanssa laivalle vappuna, meikä jää yksin kotiin. :jahas: Kaveri lähtee kotonaan käymässä toiselle paikkakunnalle ja sisko ei tule Vaasassa käymässä. Muut kaverit sitten istuukin kotona kersojensa kanssa... Taitaa tulla selvä vappu.
* Salillekaan ei taida uskaltaa, kun tää jokakeväinen lunssa iski sitten taas ! :curs: Kurkku kipeä ja nenä vuotaa. Tulis nyt vielä kuume niin olis oikein mahtavaa. Tana ! :curs:
*Olkapäätreeni ei pure, ja kaikekukkuraksi olkapäät on ihan eriparia. Vasemmassa jo vähän jotain, oikea menisi nälkälakkolaisen olkapäästä.
*Mitä enemmän vahdin syömisiäni, sitä pienemmäksi tunnun kutistuvan... Jotain puuttuu, mutta mitä ?
*Nukkuminen on yhtä tuskaa, nyt pahemmassa vaiheessa jo toista kuukautta. Puolituntia-kolmevarttia ja taas herääminen ja kelloon katsominen... Miksi en saa nukuttua koko yötä tauotta ?! Mikä mut herättää ?!
Kylläpä tuli oikein taas vali-vali -viesti, mutta kun ketuttaa oikein niin maan perusteellisesti kaikki taas vaihteeksi... :itku: