Untitled Document GAZOZ.FI - 10% ALENNUS KAIKESTA KOODILLA PAKKOTOISTO
NIKOTIINIPUSSIT.COM - 10% ALENNUS NORMIHINTAISISTA KOODILLA PAKKOTOISTO

Mukava määrä kisaajia taas tämän vuoden skabassa.

*Mens Classic Physique sarjan kilpailijat tullaan jakamaan kahteen pituusluokkaan myöhemmin.

Liput voi ostaa täältä

Bikini

Mira Palasrinne, Vantaa
Asha Nabulime, Vantaa
Cheyenne Järvinen, Järvenpää
Maria Kulo, Punkalaidun
Iida Nenonen, Espoo
Katja Rantala-Airola, Vihti
Maaret Nousiainen, Tornio
Veera Tervonen, Espoo
Sanni Leppänen, Savonlinna
Tiina Kulo, Tampere
Jenna Kallio, Helsinki
Krista Konttinen, Vantaa
Petra Vesala, Pori
Hanna Valerius, Vantaa

Figure

Agnieszka Jonczyk, Hämeenlinna
Jaana Pajunoja, Nakkila
Paula Pynnönen, Kerava
Heidi Hänninen, Järvenpää
Vilja Varjoranta, Helsinki
Claudia Saarinen, Tampere
Leeni Sajalahti, Helsinki
Noora Heilakka, Forssa
Maria Yliluukas, Vihti
Erika Törrönen, Helsinki
Milla Haahka, Kauhajoki

Womens Physique

Päivi Kajaus, Espoo
Suvi Heinonen, Riihimäki
Noora Allonen, Tampere
Maria Ojamaa, Turku

Naiset kehonrakennus
Anna-Julia Airaksinen, Kuopio
Elisa Korkala, Käsämä
Hanna Skyttä, Helsinki

Mens Classic Physique*

Jesse Kinnunen, Kuusankoski
Waltteri Raatikainen, Vantaa
Jani Sinisalo, Kaarina
Raman Sekhon, Vantaa
Mikko Marttinen, Kouvola
Jesse Huuho, Joensuu
Juha Tuominen, Lohja
Janne Kailaniemi, Lahti
Niko Hietanen, Espoo
Joonas Partanen, Kuopio
Ehsan Rahimi, Vantaa
Matti Viljanen, Vihti
Rauli Kuivasniemi, Tampere
Junnu Eskelinen, Oulu
Mikko Timonen, Ähtäri
Sebastian Juselius, Turku
Lassi Kylmälahti, Tampere
Shvan Al-barzanji, Helsinki
Ayrton Kalek, Porvoo
Juuso Kaivolainen, Espoo
Jani Hukkanen, Riihimäki
Roni Kuosmanen, Rovaniemi
Harri Saarivainio, Kempele
Viljami Tallgren, Oulu
Ville Halme, Helsinki
Jani Pernell, Parainen

Mens Physique

Mikael Isin, Tampere
Almir Secic, Helsinki
Soran Mohammed Khader, Helsinki
Tawfek Said, Helsinki
Shan Hasan, Vantaa

Kehonrakennus miehet yleinen:

-70kg


Marko Sankala, Vantaa
Mehdi Karimi Babazidi, Turku
Mika Mäkelä, Turku
Jari Leino, Kruunupyy
Toni Luhtala, Vaasa
Vili Korhonen, Kuopio

-80kg


Erkki Martin, Kaarina
Jani Pulkkinen, Espoo
Oskari Puhakka, Kärkölä
Jyri Lehtinen, Järvenpää
Vesa Partala, Kuopio
Ossi Riekkinen, Vuorela
Nuutti Peltoniemi, Ähtäri
Ismo Manninen, Lappeenranta
Juha Vesa, Rovaniemi
Jouko Rajanen, Rovaniemi
Esa Pimiä, Vantaa
Markus Lindholm, Pori

-90kg


Pasi Järvenpää, Kyrökoski
Jerry Virtanen, Forssa
Tomi Hämäläinen, Mikkeli
Tommi Heinonen, Riihimäki
Zain Alanbari, Kauniainen
Henry Lehtola, Kajaani
Janne Timperi, Kouvola
Juho Lukula, Ruovesi
Pekka Halonen, Espoo
Jarkko Valtonen, Pori
Kimmo Heinonen, Riihimäki
John Lausvuo, Helsinki
Pauli Pöyhiä, Nummela

+90kg


Pekka Mykrä, Tampere
Juha Vähäviita, Espoo
Isto Tuhkanen, Akaa
Marko Halonen, Oulu
Petri Salonen, Turku
Juho Auvinen, Kuopio
Aku Huotinen, Helsinki
Nico Peltola, Espoo
Riku Göös, Helsinki
Mika Nikkonen, Savonlinna
Marko Lampinen, Mikkeli
Aleksi Hirvonen, Joensuu
Turo Korkala, Käsämä
Artturi Kallio, Helsinki

Masters 50


Marko Holappa, Oulu 
Jan Sundell, Kaarina
Janne Timperi, Kouvola
Marko Sankala, Vantaa
Marko Halonen, Oulu
Mika Mäkelä, Turku
Sami Lehtonen, Jyväskylä
Jari Leino, Kruunupyy
Juha Vesa, Rovaniemi
Jouko Rajanen, Rovaniemi

Masters 40
 
-80kg
Vesa Partala, Kuopio
Ossi Riekkinen, Vuorela
Mehdi Karimi Babazidi, Turku
Ismo Manninen, Lappeenranta
Esa Pimiä, Vantaa

-90kg
Jouni Partanen, Espoo
Pasi Järvenpää, Kyrökoski
Tomi Hämäläinen, Mikkeli
Tommi Heinonen, Riihimäki
Henry Lehtola, Kajaani
Jarkko Valtonen, Pori
Kimmo Heinonen, Riihimäki

+90kg
Juha Vähäviita, Espoo
Isto Tuhkanen, Akaa
Petri Salonen, Turku
Riku Göös, Helsinki
Turo Korkala, Käsämä
Marko Lampinen, Mikkeli
Artturi Kallio, Helsinki

- mainos -

Edellinen artikkeliUusi bodykisa | Oulu open 2022 | 17.9.2022
Seuraava artikkeliPekka Mykrä | KULTAJAHTI #10 #11