15,5cm. Miehellä. Ovat melkoiset pianistin kädet, pitkät ja kapeat sormet, jänteet ja suonet erottuvat ihan selvästi, samoin kuin forkun lihakset. Mutta pipetin pitelyynhän näitä käytetäänkin :lol2:
Ilmoitatteko forkut jännitettynä vai käsi suorana?
Itsellä perusnaruranne 18.5
Forkut käsi suorana 30cm, jännitettynä 33cm
Kädet on kyllä naurettavat rimpulat (192cm syliväli vaikka pituutta vain 177cm. Optimistina voisi tietenkin ajatella että on leveät hartijat...ja sitten herään). Ei saa lihaa tarttuun mitenkään.
No joo, tuota en tullut ajatelleeksi. Itellä forkku suht kiinteä, ja aika lihaksikas hauikseen nähden, joka on jotain 38cm (6 senttiä eroa). Mutta suurella osalla salilla kävijöistä kyynärvarret on onnettomat rimpulat, ja 20kg:lla rannerullauksessa kympit on ylivoimainen rasitus. Ja silti pakkotoiston gallupissa mittaa on kuin pienellä voimailijalla konsanaan. Noh, ehkä sitä on elänyt liiallisessa uskossa omien forkkujen kehittyneisyydestä. Tai sitten... en :D
Mut forkkuihin oon kyllä tyytyväinen... Jännitettynä 33 senttiä ja muutama milli päälle.
Lopetin rannerullauksen tekemisen ja aloin tekemään kässärillä sitä jotain ihmeen sivuttaista runkkuliikettä, mikä tuo kyllä hyvän pumpin kyynärvarsiin.
edit: ei saatana, nyt kun alko kattelemaan muitten mittoja, niin olis taas pitäny pitää turpansa kiinni niistä "paksuista forkuistaan" ja painuu vaan sinne salille.